top of page

Az erdőgazdálkodási potenciálban okozott erdőkárok helyreállításának támogatása

BIOTIKUS ERDŐKÁROK: növényi, állati vagy fertőzést okozó egyéb szervezetek károkozása.

ABIOTIKUS ERDŐKÁROK: a hó, jég, szél, tűz, légszennyezés, árvíz, talajvízszint változása, belvíz, aszály, fagy okozta károk.

KÁRLÁNCOLAT: több környezeti tényező, károsító, vagy kórokozó együttes, vagy egymást követő károsításának eredménye.

Az abiotikus és biotikus károsítások által károsodott erdők helyreállítása jelentős költséggel terheli az erdőgazdálkodót.

A VP5-8.4.1-16 számú pályázati jogcím keretében lehetőség van az erdőtüzek, vagy egyéb természeti katasztrófák – az éghajlatváltozással összefüggő eseményeket is beleértve – és katasztrófaesemények által károsított erdőgazdálkodási potenciál helyreállítási munkáinak támogatására.
Csak olyan káresemények esetén nyújtható támogatás, ahol korábban a gazdálkodó, vagy annak szakszemélyzete eleget tett az erdőről, az erdő védelméről és az erdőgazdálkodásról szóló 2009. évi XXXVII. törvény végrehajtásáról szóló 61/2017. (XII. 21.) FM rendelet (továbbiakban: Vhr.) 40.§ szerint előírt bejelentési kötelezettségének.

A támogatás olyan, az Evt. hatálya alá tartozó területeken vehető igénybe egész erdőrészletre, vagy területhatár állandósítással elkülöníthető károsodott részterületen, ahol 50%-ot elérő, vagy azt meghaladó, az erdészeti hatóság által igazolt káresemény következett be a pályázat benyújtását megelőző 2 naptári éven belül.

A legkisebb támogatható terület nagysága olyan egybefüggő 0,5 hektár, amely egy erdőrészleten belül, vagy szomszédos erdőrészleteket érintően helyezkedik el.

Az egységes kifizetés kérelemmel együtt benyújtható Támogatási kérelem egyben Kifizetési kérelem is!

fenyőszáradás
erdőtűz
viharkár
bottom of page